stoły z drewna sosnowego do jadalni

Meble z litego drewna – który miłośnik pięknych aranżacji nie marzy o takiej opcji? Stoły z drewna sosnowego to kapitalna opcja dla każdej osoby szukającej mebla do jadalni i nie tylko! Dlaczego właśnie takie drewno sprawdzi się doskonale, gdy chodzi o praktyczne wyposażenie? Przeczytaj!

Stoły z drewna sosnowego to tania opcja na piękny stół

Dębina czy buk to materiały niezwykle szlachetne – gratka dla wielbicieli naturalności i surowego szyku. Bądźmy jednak szczerzy – nie należą do najtańszych. Są warte swojej ceny, chociaż z oczywistych przyczyn nie da się zaliczyć kosztów do ich zalet.

Stoły z drewna sosnowego to idealna alternatywa. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na potężną dębinę, a zależy Ci na designie prosto z natury, sosna na pewno Cię nie rozczaruje. Szeroko dostępna, nienależąca do luksusowych, a piękna w swej prostocie – zasługuje na uwagę i Twoją i Twojego portfela.

Wilgoć, wysoka temperatura, zabrudzenia – drewno tego nie lubi. Sosna nie jest wyjątkiem, ale dzięki niskiej cenie… po prostu nie załamiesz się pogorszeniem ich stanu. Chcesz mieć drewniane meble, ale masz małe dzieci lub niesforne zwierzaki? Sosna będzie pewniejszym wyborem niż szlachetniejsze surowce.

Sosna jest łatwa w obróbce

Stoły z drewna sosnowego nie muszą być ,,prostymi klockami”. Takie oczywiście również są piękne, a prostota tylko je zdobi. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że niektóre osoby wolą mieć bardziej dekoracyjne wyposażenie jadalni.

Jeżeli zależy Ci na tym, by w Twoim mieszkaniu stanął mebel o nieco mniej standardowej formie, możesz zawęzić poszukiwania do stołów z drewna sosnowego.

Dzięki stosunkowo łatwej obróbce tego materiału, producenci mogą naprawdę zaszaleć, a na wykonanie stołu nie będziesz czekał miesiącami. Na rynku znajdziesz ciekawe modele, a nawet opcje personalizacji. Sosna jest plastyczna – na pewno uda się wyczarować z niej coś doskonałego dla Ciebie! 

Pamiętaj, że wygląd drewnianych mebli możesz łatwo odmienić także dzięki woskom, olejom, lakierom i farbom. Sosnowe meble chętnie współpracują z miłośnikami metamorfoz.

Swojski klimat na zawołanie!

Sosna zachowuje wszystkie właściwości naturalnego drewna, które najbardziej cenimy. Wprowadza świeży, ,,leśny” powiew do aranżacji mieszkania w wielkim, hucznym mieście. Przywodzi na myśl babciny dom, wpisuje się w modę na ekologię i stylistyczny powrót do dzieciństwa.

Stoły z drewna sosnowego odpowiedzą na potrzeby wnętrza w stylu rustykalnym, skandynawskim, minimalistycznym nowoczesnym, także loftowym. Tam, gdzie potrzeba nieco wizualnego ocieplenia, sosna odnajdzie się po prostu doskonale. Wystąpi godnie zarówno jako element spójnej aranżacji w ,,domowym” klimacie, jak i wnętrzu wyglądającym… zbyt nowocześnie, by czuć się w nim w pełni komfortowo.

Stoły z drewna sosnowego to wytrzymałość na lata

Jak przystało na naturalne drewno, sosna posłuży przez lata. Przy dbałości podczas codziennego użytkowania, impregnowaniu, trzymaniu z dala od gorąca i wilgoci, nie będziesz musiał rozglądać się za nowym stołem aż aktualny Ci się nie znudzi.

Przypominamy – sosna to nie dębina ani jesion. Takiego stołu nie przekażesz w spadku wnukom, ale w tej cenie na pewno nie będziesz żałował wyboru materiału. Stół sosnowy posłuży wiernie, a gdy za wiele lat przyjdzie na niego pora nie będziesz miał wątpliwości, że inwestycja zdążyła się zwrócić.

Stoły z drewna sosnowego są lekkie

Stoły sosnowe to świetna opcja także do domu ,,przejściowego”. W przeciwieństwie do mebli dębowych czy bukowych, jest stosunkowo lekka, do przetransportowania bez większych problemów. Dwie osoby dadzą radę podnieść taki mebel, znieść ze schodów i nie nabawią się okrutnych zakwasów.

Wynajmujesz mieszkanie? Planujesz przeprowadzkę, a stół chciałbyś załatwić już teraz? Wygodniej Ci będzie z sosną. 

Stoły z drewna sosnowego są… zdrowe i eko!

Dokładnie tak – w świecie dosłownie przesiakniętym ciężka chemią przemysłową, nawet meble potrafią szkodzić zdrowiu… Sosnowy stół od solidnego producenta, wykonany z litego drewna, nie zawiera szkodliwych dodatków, przykrych dla zdrowia i Matki Natury.

Stoły z drewna sosnowego idealnie odpowiadają na potrzebę bycia eko. Dbają nie tylko o środowisko, ale też neutralnie obchodzą się z organizmami wszystkich domowników. Nie lekceważ tej zalety – przy stole spędza się przecież wiele czasu.

Łatwość sprzątania

Stół z drewna sosnowego sprawdzi się nie tylko jako stale używane centrum jadalni. Możesz go postawić w salonie, jako mebel ,,do popatrzenia”. Sosna ma bowiem jedną właściwość na wagę złota – nie przyciąga kurzu. Masz pod dachem alergików lub po prostu nie lubisz sprzątać, a równocześnie denerwuje Cię każdy pyłek? Ty i sosna na pewno się polubicie!
Stoły z drewna sosnowego to meble wygodne, niedrogie, piękne i wytrzymałe. Łatwo utrzymać je w czystości, są neutralne dla zdrowia oraz wprowadzają subtelny powiew naturalności do dosłownie każdego stylu aranżacyjnego. Czego chcieć więcej? Chyba tylko… drugiej jadalni, bo jeden taki mebel to za mało! Całe szczęście, że świetnie sprawdzi się też w innym pomieszczeniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *