Akcesoria do wnętrz

Naturalne ozdoby na choinkę – 6 pomysłów

naturalne ozdoby na choinkę

W tym roku ceny ozdób świątecznych mogą przerazić. Wysokie ceny mogą od razu zniechęcić do zakupu dekoracji świątecznych. Dlatego w tym roku warto postawić na coś oryginalnego i wybrać naturalne ozdoby choinkowe. Można je zrobić naprawdę szybko, a większość materiałów możesz znaleźć w naturalnym środowisku lub kupić za niewielkie pieniądze. 

Jest to idealna forma spędzania rodzinnie czasu. Co więcej, dzieci na pewno będą miały cudowną zabawę, a satysfakcji z wykonanych ozdób nic nie przebije! Dlatego w tym artykule pokażę Ci 6 pomysłów na naturalne ozdoby na choinkę. Jednak zanim do nich przejdziemy… 

Najpierw choinka, potem naturalne ozdoby 

Jeśli chcesz zrobić naturalne ozdoby świąteczne, to najlepiej najpierw zastanowić się nad choinką. Może już jakąś masz od kilku lat, lub co rok kupujesz żywą. 

Jednak, jeśli potrzebujesz nowego drzewka, które posłuży Ci przez kilka lat postaw na sztuczne choinki. Możesz wybrać tradycyjne, zielone świąteczne drzewka, oprószone śniegiem lub białe

Możesz także wybrać choinki na pniu, które są minimalistyczne i stają się coraz bardziej popularne. Nie zdecydowałeś się na konkretną? Na https://www.e-choinki.pl/ możesz zobaczyć wiele różnych opcji choinek sztucznych, które sprawią, że wnętrze będzie naprawdę świąteczne, a naturalne ozdoby tylko dodadzą uroku. 

Naturalne ozdoby choinkowe – DIY

1. Bombki z szyszek 

Jeśli w pomieszczeniu chcesz mieć kontakt z prawdziwą naturą, to stwórz cudowne bombki z szyszek. Wystarczy, że zbierzesz je z drzewa i BUM. Po kilku minutach możesz mieć piękne naturalne ozdoby choinkowe. 

Wystarczy, że przyczepisz sznureczek do szyszki i zawiesisz na drzewku. Taka dekoracja sprawdzi się na każdej choince, ale na białej i ośnieżonej będzie najlepiej widoczna. 

Zawsze możesz także pomalować szyszkę, aby bardziej pasowała do innych ozdób na drzewku. 

2. Suszone lub kandyzowane owoce 

O tych ozdobach musisz pomyśleć wcześniej niż dzień przed ubieraniem choinki. Wystarczy pokroić owoce, takie jak pomarańcze czy jabłka w cienkie plasterki i pozostawić do wysuszenia. Druga opcja to kandyzowanie – zamocz je w słodkim syropie, poczekaj aż wyschną i ostygną. 

Następnie przebij je igłą i zrób z nich cudowne dekoracje: bombki lub łańcuch. Dodatkowo swoje owoce możesz udekorować goździkami lub małymi gałązkami z drzewa iglastego. 

Takie naturalne ozdoby na choinkę możesz także zawiesić przy kominku czy położyć na stole. Prostą, piękną i tanią dekorację stworzysz bardzo szybko, bez większych problemów. 

Naturalne ozdoby na choinkę - wysuszone owoce
Suszone owoce powieś na sznurkach w różnych miejscach na choince. 

3. Dekoracje piernikowe na choinkę 

Nie ma lepszej dekoracji niż tą, którą potem można zjeść. Pieczenie pierniczków nie jest trudne, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu i stworzyć piękną ozdobę choinkową. 

Po zagnieceniu ciasta wytnij z niego ciekawe wzory: choinka, serduszko, gwiazdka, mikołaj, aniołek. Następnie udekoruj je białym lub kolorowym lukrem i poczekaj aż wyschną. 

Następnie zrób dziurki na górze pierniczków i przewlecz przez nie sznurki. Potem pozostaje najlepsza część, czyli zawieszanie ich na choince. Nie zdziw się, kiedy takie dekoracje zaczną szybko znikać z drzewka. Małe i duże łakomczuchy na pewno się na nie skuszą 😉 

ozdoby świąteczne DIY - Pierniki
Pierniczki mogą być alternatywą dla bombek lub świątecznego łańcucha na choinkę. 

4. Łańcuchy z papieru 

Teraz przenieś się do czasów, kiedy byłeś mały. Jestem pewna, że jeśli nie to w domu, to w szkole na pewno robiłeś łańcuch z kawałków papieru. Jest to doskonała okazja dla dzieci do wspaniałej zabawy i stworzenia wyjątkowych ozdób choinkowych. 

Wystarczy zakupić kolorowy blok i pociąg go w paski. Następnie wystarczy tylko zacząć je sklejać. Sklej pierwszy kawałek tak, aby stworzył koło. Potem przełóż kolejny kawałek papieru przez oczko w pierwszym kole i sklej. Rób tak, aż do momentu, kiedy stwierdzisz, że łańcuch jest już wystarczająco długi. 

Może się wydawać, że to mozolna i długa praca. Jednak to dobra forma spędzenia czasu z rodziną przed świętami. Takiego czasu często nam brakuje, ponieważ ciągle jesteśmy zabiegani i mamy wiele innych obowiązków. 

Dlatego przygotuj miejsce na stole, klej, nożyczki, kolorowy papier i zacznij cudowną zabawę z rodziną. 

5. Cynamonowe dekoracje 

Kolejnym pomysłem na naturalne ozdoby choinkowe DIY są laski cynamonowe. Możesz je kupić w każdym sklepie. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też pięknie pachną. Połączenie cynamonu i pierników to prawdziwy zapach świąt. No dobrze i jeszcze mandarynek 😉 

Weź kilka lasek cynamonu i zwiąż je mocno grubym sznurkiem lub wstążką. W jakim kolorze? To wszystko zależy od tego, jak chcesz udekorować drzewko.

Naturalne ozdoby na choinkę - laski cynamonu
Laski cynamonowe = piękny wygląd na choince i świąteczny zapach w całym wnętrzu.

6. Naturalne dekoracje na choinkę z plastrów drewna 

Te dekoracje będą wymagały trochę pracy. Najpierw musisz znaleźć grubsze gałęzie i potnij je na cienkie plastry. Następnie weź wiertarkę i zrób dziurki, aby można było je zawiesić na choince. 

Kolejny etap to dekorowanie. Możesz je pomalować na różne kolory, lub pozostawić na naturalnej formie. Namaluj na plastrach drewna małe choinki, płatki śniegu, aniołki, serduszka czy czapki mikołaja. Pozostaw do wyschnięcia, a potem przewlecz przez dziurki sznurki i zawieś je na choince. 

Naturalne ozdoby choinkowe DIY - plastry drewna
To jakie wzorki pojawiają się na plastrach drewna pozostawiam Twojej wyobraźni 😉 

Takie naturalne ozdoby choinkowe będą jedyne w swoim rodzaju! 

To już wszystkie naturalne ozdoby DIY, które mam dla Ciebie. Dzięki nim uda Ci się w pełni udekorować choinkę. Dodaj do nich światełka i podziwiaj piękno swojego świątecznego drzewka! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *